top of page

Cologne, Almanya’dan katılan Simone Zunterer profesyonel bir R/C helikopter pilotudur.

Bu hobiye, R/C uçuşlara dair hiçbir bilgisi ve aile/arkadaş yardımı olmadan, 8 yıl önce helikopterlerle başladı. İki kanallı küçük köpük helikopter ile başlayıp, Thunder Tiger Raptor 550 gibi daha büyük helikopterle uçma şansı elde edene kadar koaksiyel helikopterlerle deneyim kazandı. O zamanlar nitroyla çalışan helikopterler popüler olmasına rağmen, Simone her zaman elektrikli olanları tercih etti ve kullanım kolaylığını sevmesine rağmen, bugüne kadar hiç nitrolu bir helikoptere sahip olmadı.

Kadınların oldukça az yer aldığı bu erkek egemen hobide, kadınların da hayallerini gerçekleştirebileceğini ve istedikleri hobiyi yapabileceklerini dünyaya göstermek amacıyla, Youtube ve sosyal medyaya çok fazla vurgu yaptı. Avrupalı başka RC helikopter pilotu kadınlarla birlikte, bu hobiye başlamaları için onlara ilham verebilecek “Girls United” grubunu kurdu. Avrupa’daki daha büyük etkinliklerde Girls United, 8 kişiye kadar küçük demo uçuşları gerçekleştirdi.

Simone şu an Cologne’da ürün tasarımcılığı yapıyor. Bunun yanında 8 saatlik rutin iş günlerinin bitiminde uçuş yeteneklerini geliştirmek için çalışıyor.

Yaz boyunca, hafta sonları Almanya’daki bazı etkinliklere ve İspanya, İngiltere, Türkiye, Yunanistan, İsviçre ve başka ülkelerdeki sayısı artan uluslararası etkinliklere katılıyor.

Simone, artmakta olan uluslararası hayran kitlesiyle ve sosyal medya hesaplarına olan ilgiyle, SAB, Optipower, Kontronik ve Graupner gibi çeşitli sponsorların desteğini kazandı.

SIMONE ZUNTERER

  • Facebook Social Icon
bottom of page