top of page

“İş Yaşamına En Yakın Üniversite” vizyonu ile 1999 yılında Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı tarafından kurulan Okan Üniversitesi’nde bugün 25 bin öğrenci eğitim görüyor.

45 yıl boyunca iş dünyasının farklı sektörlerinde başarılı yatırımlara imza atmış, sanayici ve girişimci işadamı Bekir Okan’ın önderliğinde kurulan Okan Üniversitesi, 9 Fakültesi (Diş Hekimliği Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Tıp Fakültesi), Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Konservatuvarı ve 3 Enstitüde 160’ı aşkın diploma programıyla büyük bir eğitim üssü.

İstanbul’daki Tuzla, Mecidiyeköy, Kadıköy kampüslerinde öğrencilerini kaliteli eğitimle buluşturan Okan Üniversitesi 2016 yılından itibaren Beyoğlu ve Bahçelievler Kampüslerinde de eğitim veriyor.

İş dünyasının ihtiyaçlarına yönelik açtığı programlar ve 1000’den fazla kurum ve kuruluşla yaptığı işbirlikleri ile öğrencilerini ve mezunlarını iş yaşamına en iyi şekilde hazırlayan Okan Üniversitesi, Türkiye’de ilk kez başlattığı ‘’Girişimcilik Dersi’’nin yanı sıra, ‘’Kariyer ve Yaşam Dersi’’, ‘’Happy Life’’ ve ‘’Mezuniyete Hazırlık Programı’’ ile de geleceğin kaliteli iş insanlarını yetiştiriyor. ‘’ İş Yaşamına En Yakın Üniversite’’ vizyonuyla hareket eden Okan Üniversitesi, uygulamaya dönük çalışmalarıyla teori ve pratiği bir araya getiriyor.

OKAN ÜNİVERSİTESİ PİLOTAJ BÖLÜMÜ

Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu bünyesinde kurulan ve 2014-2015 akademik yılında ilk pilot adaylarını kabul eden Pilotaj Lisans Programı, özgün eğitim anlayışıyla, gelişen havacılık sektörüne dinamik, hızlı düşünen, yabancı dil becerileri gelişmiş, dünyanın her bölgesinde uçuş yapabilecek ve geleceğin mesleğine sahip havacıları ve pilotları yetiştiriyor. Pilotaj Bölümüne katılan öğrencilerimiz, güçlü akademik kadro, dinamik ve yenilikçi eğitim sistemi ve sektörel işbirliklerimiz sayesinde, mevcut pilot ihtiyacını karşılamanın yanı sıra en iyi pilotlar olarak bu alanda fark yaratacaktır.

 

Pilotaj Bölümü ile ilgili olarak bilgi almak için bağlantı:

Mustafa Altıntaş 0216 667 16 30/2101 mustafa.altintas@okan.edu.tr

OKAN ÜNİVERSİTESİ UÇUŞ EĞİTİM ORGANİZASYONU

Uçuş Eğitimi Organizasyonumuz (UEO), 28.03.2017 tarihinde TR-FTO(A)- 036 numarayla Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilerek Üniversite kurumları arasında yerini almıştır. Organizasyon, şimdilik PPL(A) Teorik Bilgi Eğitimi ve ATP(A) Modüler Teorik Bilgi Kursu yetkisine sahip olup paralelinde ilgili pilot uçuş eğitimlerini yapmayı planlamaktadır. Uçuş eğitimini şimdilik anlaşmalı diğer uçuş okullarıyla yürütmektedir. Yetkili olduğumuz teorik bilgi eğitimlerimizi, talep edilirse Üniversitemiz Pilotaj Bölümü öğrencileri dışındaki pilot adaylarına da vereceğiz.

 

Organizasyon ve uçuş eğitimleri ile ilgili olarak bilgi almak için bağlantılar:

K. Nazım Seçkin 0216-667 16 30/2706 kamil.seckin@okan.edu.tr

Gökhan Divanoğlu 0216-667 16 30/2708 gokhan.divanoglu@okan.edu.tr

bottom of page