top of page

Lokman Hekim Hastaneleri 1996 yılında Engürüsağ A.Ş.’nin kurulması ile başladığı sağlık hizmetleri sunumuna, günümüzde son teknolojik imkânlarla donatılmış 5 hastane, 1 Tıp Merkezi ve 1 Tanı Merkezi ile devam etmektedir.

4’ü Ankara’da 2’si Van’da yer alan hastaneleri ile Erbil kentinde bulunan Tanı Merkezimiz; fiziki mekan, hasta ve personel sayıları gibi göstergeler dikkate alındığında ülkemizin önde gelen ve önemli sağlık hizmeti sunucularındandır.

Lokman Hekim Hastaneleri, sunduğu profesyonel ve nitelikli sağlık hizmetlerini koşulsuz hasta memnuniyeti ile taçlandırarak, hizmet kalitesini sürekli arttırmayı daima kendisine şiar edinmiştir.

Hizmet hayatımıza atıldığımız günden bu yana anlayışımız hep ‘kalite’ ve ‘insan odaklı hizmet’ olmuştur; bundan sonra da böyle olacaktır.

Lokman Hekim; toplumun değerlerine saygılı ve tıp ahlakına sadık, insan odaklı bir sağlık hizmeti anlayışında; mükemmeli yakalamak ve zirvede sürekli olabilmek demektir.

Lokman Hekim, bilimsel gelişmelerin ödünsüz takipçisi, çağdaş teknoloji kullanımında öncü, modern, temiz ve ferah mekânlarda, kaliteli, hızlı, güvenli, şefkatli ve ekonomik sağlık hizmeti demektir.

Hasta memnuniyetinin, personel memnuniyeti ile doğru orantılı olduğu bilinciyle etkin bir insan kaynakları politikası izleyen hastanelerimiz, her zaman; işini seven, hasta haklarına saygılı, tıbbi etik kurallara uyan, güler yüzlü, saygılı personellerle çalışmayı hedeflemiştir.

Lokman Hekim Hastaneleri, sunduğu sağlık hizmetlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile de halk sağlığına ve çevre sağlığına verdiği önemi her zaman göstermektedir.

Hastalarının memnuniyeti ile her geçen gün güçlenen hastanelerimiz, vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

“Hastane denilince akla gelen marka kuruluş’’ olma yolunda çıkmış olduğumuz yolculukta hedefe ulaşılmıştır.

Havacılık Tıbbı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından ilgili mevzuat gerekliliklerine göre yetkilendirilen birimimizde; Uçuşla ilgili ve uçuş emniyeti gerektiren görevlerde çalışan personelin işe ilk giriş ve daha sonra görev özelliklerine göre periyodik muayenelerini uluslararası ve ulusal düzenlemelere göre yapıyoruz.

Özel Lokman Hekim Ankara Hastane’mizde ilgili branşlardan uzman hekimler ve uçuş hekimleri yer almaktadır.

Hava Sağlık Muayenelerinde, tüm uçuş ve havacılık personeline deneyimli kadrosuyla en iyi hizmeti vermek için kurulan merkezimiz havacılık alanında çok iyi yetişmiş, bunun için maddi-manevi her türlü fedakârlığı yapmış ve yapacak olan tüm uçuş personelini sağlıklı ve güvende tutmak, uçuş görevlerine sağlıkla göndererek uçuş emniyetine hizmet etmek misyonuyla hareket etmektedir.

Hava Sağlık Muayenelerinde, tüm uçuş ve havacılık personeline deneyimli kadrosuyla en iyi hizmeti vermek için kurulan merkezimiz havacılık alanında çok iyi yetişmiş, bunun için maddi-manevi her türlü fedakârlığı yapmış ve yapacak olan tüm uçuş personelini sağlıklı ve güvende tutmak, uçuş görevlerine sağlıkla göndererek uçuş emniyetine hizmet etmek misyonuyla hareket etmektedir.

 

Kimlere Hizmet Veriyoruz?

Ulusal (SHT-3, SHT-OPS-SAĞLIK vb) ve uluslararası (ICAO, JAR, EASA vb) mevzuatlar gereği; uçuş muayenelerinin yapılması gereken ve havacılık faaliyetlerinin emniyetle sürdürülmesi açısından kalifiye insan kaynaklarını oluşturan;

 

Pilot,

Pilot adayı,

Uçucu teknisyen,

Kabin ekibi üyesi,

Uçuş emniyeti ekibi üyesi,

Hava trafik kontrolörü,

Uçuş mühendisi,

Yer personeli ve diğer havacılıkla ilişkili tüm personele ve bağlı oldukları şirketlere hizmet vermekteyiz.

 

Birimimizde;

Tüm havayolu şirketleri,

Uçuş okulları,

Uçuş akademileri,

Balon işletmeleri,

Amatör sportif havacılık faaliyetleri,

Hava meydanları vb tüm işletmelerin personel ve öğrencileri için

  • Pilotaj muayenesi (ilk ve periyodik)

  • Kabin ekibi üyesi muayenesi (ilk ve periyodik)

  • Hava trafik kontrolörü muayenesi (ilk ve periyodik)

  • Uçucu teknisyen muayenesi (ilk ve periyodik)

  • Uçuş muayenesi yapılması zorunlu tüm diğer uçuş-havacılık personeli

  • Hasta, gebe vs yolcular için uçuşa elverişlilik muayenesi hizmetleri verilmektedir.

 

(Ayrıca AMATÖR DENİZCİLİK BELGESİ almak içinde merkezimize başvurabilirsiniz.)

 

Muayene Aşamaları Nelerdir?

 

Laboratuvar Tetkikleri,

Elektrokardiyografi (EKG),

Odyogram,

Görme Alanı,

Solunum Fonksiyon Testi,

PA Akciğer grafisi

Göz Muayenesi

Kulak Burun Boğaz Muayenesi

Psikiyatri Muayenesi

Nöroloji Muayenesi

Dahiliye Muayenesi

Uçuş Hekimliği Muayene ve Değerlendirmesi

 

Muayene Süreçleri Nelerdir?

Uçuş ve havacılık personelinin muayene işlemleri önceden telefonla randevu alınmak suretiyle 08:00'da başlar. Aç karnına (yağsız ve hafif bir akşam yemeğinden sonra su haricinde hiçbir şey yenilip içilmeyecek. Bol su içilmesi önerilir), 3 adet fotoğrafla birlikte müracaat eden uçucu personel muayenesi, tetkikler için alınan örneklerden sonra kahvaltı ikramı ve muayenelerin tamamlanması ile öğlene kadar bitmektedir. Öğle yemeği ikramı sonrası muayene dokümanlarının onaylı sureti ve varsa sağlık sertifikaları uçucu personele teslim edilerek işlemler tamamlanır.

bottom of page