top of page

“Dani-Heli” olarak da bilinen Daniela Frank, Alman ve 24 yaşındadır. 3D serbest stil ve düşük RPM pilot tiplerine sahiptir. 6 yıldır uçan ve bunun 3 yılı Goblin helikopterlerle geçen Daniela, bu hobiye helikopterlerle başladı. İnsanlar genellikle onun yuvarlak uçuş stilini seviyor ve Daniela genelde uzun menzilli 3D figürlerle düşük RPM’i harmanlıyor. Yarışmalar Daniela’ya göre olmamakla birlikte, eğer şansı ve yeterli çalışma zamanı olursa F3C müsabakasına katılmaktan keyif duyacağını söylüyor…

Daniela için SAB takımına girmek zordu. Yıllardır bunu çok istiyordu çünkü Daniela için helikopterler sadece görsel olarak değil, aynı zamanda mekanik olarak da bir tutku. Daniela’ya göre kendisi hiçbir zaman normal bir kız olmadı… Yaptığı şeyi seviyor, kuruyor ve uçuruyor. Yani her şeyi kendisi yapıyor. Ona bir helikopter alıp “hadi bunu uçuralım!” diyen bir babası veya erkek arkadaşı yok. Daniela aynı zamanda Almanya’da oldukça iyi bilinen bir Blog’a ve bir Facebook sayfasına sahip. Orada katıldığı etkinlikleri, kurulum videolarını, helikopter maceralarını ve etkinlik fotoğraflarını paylaşmakta. Hem de bir fotoğrafçı.

Kim “Goblin Girl”e başladıktan sonra, uçan normal bir kız olarak takıma girme şansı gördü. Böylece, bu muhteşem takıma girme hayali için azimle çalışmaya karar verdi!

Helikopter kurulumu için sadece en iyi ve gerçekten beğendiği ürünleri kullanıyor. O, bir şeyleri bedavaya uçuran bir pilot değil, her zaman için en iyisini arayan biri.

Kendi R/C helikopteri için, sadece yüksek teknoloji/çoklu kanal ürünler kullanmakta ve eline tam uyan Aurora 9X ile uçmakta. Aynı zamanda yine yüksek teknoloji/çoklu kanal mod 2 servo ile uçuşlarını yapmakta. Dengeleme için yıllardır Vbar kullanıyor. İniş takımı ve döner miller kuru sıvı ile yağlanıyor.

Motor ve ESC için, Copper Doc KDE’den modifiye motor kullanıyor. Bu motor, düşük RPM’de gereken gücü vermekte, yüksek RPM’li uçuşlarda fazla ısınmamaktadır. ESC içinse YGE ürünlerini tercih ediyor. Daniela uzun ömürlü ve yeterli güçteki Lipo bataryalarını hala aramakta.

DANIELA FRANK

  • Facebook Social Icon
bottom of page