top of page

1991 Yılında Eskişehir de kurulan vakıf;

Amacı: Sivrihisarlılar arasında birlik ve beraberliği sağlamak ve Sivrihisar'ın her alanda gelişmesini sağlamak amacını benimseyen vakıf.

SEV Açılımda:

  • Eğitim: Sivrihisar ezelden beri eğitime verdiği önemle tanınır. Bunu da coğrafyasında yetiştirdiği ünlü isimlerle de ispatlamıştır. Şu anda şehrimiz ve yöresinde eğitimdeki tüm sorunları çözmüş durumdadır.

  • Kültür: Tarih süresince pek çok medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Sivrihisar Ana Kraliçe Kibele’nin ve Kral Midas’ın yurdu olup, tarihi kral yolunun önemli noktalarından birisidir. Topraklarında yetişen Yunus Emre, Nasrettin Hoca, Aziz Mahmut Hüdayi, Hızır Bey Çelebi gibi pek çok âlim filozof düşünür ve devlet adamlarının yetiştirmesini sağlamış. Osmanlı imparatorluğu döneminde ilçede 7 menderesinin varlığı, kültürel zenginliğin ölçüsüdür.

  • Dayanışma: Vakfımız kuruluş sensinde belirtildiği gibi birlik ve beraberliği sağlayıp, kazancımızın ilçemizin her dalda kalkınması ve yaşayan insanlarımızın refah seviyesinin yükselmesine yardımcı olmalıdır.

 

Vakfın Kazanımları: Kuruluşundan hemen sonra:

  • 1992-1993 Eğitim yılında hizmete giren SEV Anadolu Lisesi fiziki yetersizliği nedeniyle yeni bir okul yapımı gündeme gelmiş olup, hayır sahibi vakfımız Yönetim Kurul Üyemiz Muzaffer Demir’in maddi katkılarıyla 15 derslikli 14.06.2005 de temeli atılıp, çok kısa bir sürede 20.09.2006 tarihin de eğitim hizmetine yeni binasında başlamıştır.

  • Okulumuzun ihtiyacı olan öğrenci yurdu, yine yönetim kurul üyemiz ATIŞKAN Ailesi tarafından 20.07.2007 de temeli atılıp 13.08.2008 yılında hizmete giren öğrenci yurdu 300 öğrenci kapasiteli modern bir yapıya sahiptir.

 

2000-2001 yılından bu yana devam etmekte olan bu başarılı Üniversite öğrencilerimize ödenmekte olan, karşılıksız burs yardımında şimdiye kadar 1274 öğrenci yararlanmış olup, bu imkanı sağlayan hayır sahibi ve eğitim gönüllüsü hemşerileri ve dostlarımıza şükranlarımızı sunarız.

SİVRİHİSAR EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI

bottom of page