top of page

Savunma sanayiinin dışa bağımlılığını azaltmak, katma değeri yüksek, teknoloji odaklı ürün ve hizmetler üretmek amacıyla kurulan Savronik, bu yıl kuruluşunun 30’uncu yılını kutlamaktadır. Savunma sanayiinin yanı sıra raylı ulaşım sistemleri ve akıllı ulaşım sistemleri gibi farklı alanlardaki teknoloji-yoğun ve katma değeri yüksek projelerde de Savronik imzasını görmek mümkündür. AR-GE, tasarım ve üretim faaliyetlerinin tamamını Türkiye’de ve Türk mühendislerle gerçekleştiren Savronik’te 300’ü mühendis olmak üzere, yaklaşık 400 personel çalışmaktadır. Savronik’in AR-GE’ye verdiği önem, birçok ürünün patentine sahip olmasıyla sonuçlanmış ve Savronik’i salt üretici olmaktan çıkarıp, geliştirici bir firma durumuna getirmiştir.

Esnek üretim ve tasarım yeteneği, proje odaklı çözümleri ve en güncel mühendislik tekniklerini bir araya getiren Savronik sadece yurtiçinde değil, yurtdışında da rekabet gücüne sahip olduğunu, bugüne kadar sonuçlandırdığı ve hali hazırda devam eden projeleri ile ortaya koymuş, %100 yerli sermayeli bir Türk şirketidir.

Savronik, savunma sanayiinin ihtiyaç duyduğu teknoloji-yoğun ürün geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra, akıllı ulaşım sistemleri dâhilinde Tünel Kontrol Sistemleri, Otomatik Ücret Toplama Sistemleri ve taahhüt projeleri hayata geçirmektedir. Akıllı ulaşım alanında yurtiçinde ve yurtdışında birçok projeye imza atan Savronik, yetişmiş teknik personeli ile sektörün ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmaktadır.

Savronik raylı ulaşım sektöründe de teknoloji odaklı ve katma değeri yüksek projelerle adından söz ettirmekte; Sinyalizasyon, Otomatik Tren Durdurma, Vagon Takip ve Tren Bilgi Sistemi gibi sektörün ihtiyaç duyduğu birçok çözümü yerli kaynaklara dayalı olarak gerçekleştirmektedir.

bottom of page