top of page

İSTANBUL AIRSHOW, ULUSLARARASI SİVİL HAVACILIK VE HAVALİMANLARI FUARI, Atatürk Havalimanı, Genel Havacılık Apronu'nda, 27-30 Eylül 2018 tarihleri arasında 12. kez düzenlenecektir.

 

1996 yılında bu yana 2 yılda bir AIREX adı ile düzenlenen fuar, Türk Hava Yolları’nın talep ve teşvikleriyle, İstanbul’un uluslararası bir havacılık merkezi olarak adının daha etkili bir şekilde vurgulanması amacıyla 2012 yılından bu yana İSTANBUL AIRSHOW olarak organize edilmektedir.

 

Yine Türk Hava Yolları ve THY Teknik’in öneri ve destekleriyle, 2016 yılında fuar bünyesine “Havacılık Yan Sanayii” adı altında, sektörde faaliyet gösteren yerli imalatçıların bir araya geldiği ve tanıtımlarını yapabildikleri bir bölüm eklenmiştir.

 

ISTANBUL AIRSHOW; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin destekleri, Türk Hava Yolları, THY Teknik, TAV Hava Meydanları ve TAI ana sponsorluğunda ve Türk sivil havacılık camiasının hemen tüm unsurlarının katkılarıyla düzenlenmektedir. 

 

Organizasyon’un en temel özelliği; spesifik dar kapsamlı, örneğin yalnızca iş jetlerine yönelik olanlar dışında, dünyanın havalimanları da dahil tüm unsurlarıyla sadece “Sivil Havacılığı” hedefleyen tek platformu olmasıdır. Ulusal ve uluslararası havacılık camialarının 22 yıldır vermekte olduğu destek ve Türk Sivil Havacılığı’nın son 15 yılda göstermiş olduğu müthiş performansa paralel olarak fuar, 2 uçakla düzenlendiği 1996 yılından bu yana büyük bir yol kat etmiş ve dünyanın önde gelen birçok fuarını geride bırakmıştır.

 

Organizasyonda yolcu uçaklarından, iş jetlerine, helikopterlerden, hava ambulans araçları, sportif uçaklar ve ultralightlara kadar tüm hava araçları; uçak motorları, seyrüsefer ve uçuş kontrol sistemleri, simülatörler; yer, kargo, yolcu, ve bagaj sistem ve ekipmanları, apron ve terminal sistemleri; havalimanı güvenlik ve entegrasyon sistemleri; havalimanı tasarım ve inşaatı; havalimanı ve terminal işletmecileri; hava yolları, charter ve hava taksi işletmeleri; havacılık kulüp ve meslek kuruluşları yer almaktadır.

 

Yurt içinden ve yurt dışından birçok karar verme yetkilisinin ziyaret edecekleri; Dünya’nın önde gelen hava aracı ve motor üreticilerinin katılacakları İSTANBUL AIRSHOW, Türkiye'de havacılık sektöründe yaşanmakta olan önemli gelişmelerin ve 2023 yılı hedeflerinin ışığında, öncelikli olarak Avrasya ve Orta Doğu pazarlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere 12. kez, oyunun parçası olmak isteyen sektör temsilcilerini bir araya getirecektir.

 

Ürün ve hizmetlerinizi sergilemeniz için İSTANBUL AIRSHOW 2016’nın ideal bir platform olduğuna inanıyoruz.

 

Daha fazla bilgi için www.istanbulairshow.com adresi ziyaret edilebilir veya satış ekibimizle bağlantıya geçebilirsiniz.

 

Organizatör Firma: Mint Fuarcılık ve Organizasyon A.Ş.

Web adresi: www.istanbulairshow.com 

Tel: +90(312) 446 12 94

E-mail: marketing@expomint.com

 

Saygılarımızla,

Mint Fuarcılık ve Organizasyon A.Ş.

bottom of page