top of page

Türkiye sivil havacılığının gelişimine katkıda bulunmak, yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip etmek amacıyla ER-AH Havacılık, 1991’ de Isparta’da kuruldu. Havacılığa orman yangın söndürme, reklam-pano çekimi ve zirai ilaçlama faaliyetleri ile başlayan ER-AH Havacılık, faaliyetlerine 2003 yılında hava taksiyi, 2008 yılında ise birikimlerini yeni nesil pilotlara aktarmak için uçuş okulunu ekledi.

2009 yılında attığı doğru adımlar giderek ivme kazanan ER-AH Uçuş Okulu, Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’nda bünyesine bin 500 metre karelik bir hangar daha katarak uçuş eğitim faaliyetlerini geliştirdi.

 

İLKLERİN OKULU!

ER-AH Uçuş Okulu, Antalya ve Isparta’ da uçuşa elverişli hava şartları dolayısıyla yılın 320 günü uçuş eğitimine imkân veren ve üçüncü şube olarak İstanbul’ da Teorik Eğitim Merkezi ile tek uçuş okulu olma özelliğini taşıyor.

Pilot adayları aynı zamanda yurtdışına, tek başına seyrüsefer yaparak daha da tecrübe kazanıyor, ER-AH Uçuş Okulu da bu imkânları geleceğin pilotlarına sunmanın ve Türkiye’de bir ilk olmanın haklı gururunu yaşıyor.

Her geçen yıl sektörün yeniliklerini kendi bünyesinde uygulayan, emniyet ve kalite anlayışını uluslararası seviyelere taşıyan ER-AH Uçuş Okulu, Padpilot Elektronik Kitap uygulamasını Türkiye’de hayata geçiren ilk ve tek okul.

Uzun yıllar havayollarında kaptanlık yapmış alanında uzman eğitmenler, genç dinamik kadro ve yeni teknolojilerle pilot adaylarına hayal ettikleri geleceği taahhüt ediyor.

Türkiye’de yabancı öğrencilere eğitim vererek eğitim kalitesini uluslararası standartlara taşıyan ER-AH Uçuş Okulu, 2010 yılında losunu C172 Glass Cockpit uçaklarla yenilemesinin ardından 2016 yılında losundaki eğitim uçak sayısını 16’e (+) yükseltti. ER-AH eğitim standardı ve losu ile sektörün öncüsü olmaya devam ediyor...

bottom of page