top of page

Cockpitturk 2016 yılında, bir buçuk yıl süren ar-ge çalışmasından sonra, simülatör ve simülatör parçaları üreten bir firma olarak kurulmuştur. Öncelikli amacımız Türkiye ve bölgemizdeki simülatör ihtiyaçlarına cevap verebilmektir. Yurtdışı ürünlerin gümrük vergisi, servis, bakım ve garanti gibi sorunları ağır maliyetler getirmektedir. Biz, yerli üretimin katkısını arttırarak ve ithalatın yükünü azaltarak %100 e yakın bir fiyat avantajı elde ettik.

Atc simülatörü, hareketli plartformlar, pervaneli uçak simülatörleri, airliner uçak simülatörleri ve projelere özel çalışmalar cockpitturk’ün çalışma alanlarındadır. Cockpitturk aynı zamanda mock-up ve kabin ekibi eğitim materyalleri üretim ve temini yapmaktadır.

Cockpitturk aynı zamanda simulatör avionik sistemleriyle ilgili yazılımların bayilik ve danışmanlığını yapmaktadır. Bu kapsamda Mindstar Avionik’in Türkiye distribütörüdür. Dünyadaki belli başlı simülatör firmalarına da parça üretimi yapmaktadır.

Cockpitturk simulatörlerin görsel kısımlarını kendisi üretir. 180 ve 220 derece kavisli perde sistemleri tamamen yerli üretimdir. Bu kapsamda Warparizer firmasının da Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır.

  • Facebook Social Icon
bottom of page