BARRETT BRUMMETT

Barrett Brummett, küçük bir çocukken go kartlarla yarıştı, national points şampiyonasını kazandı. İlk kez 13 yaşında Daytona’da yarıştı. Tüm Amerika’da, model yarışmalarında RC modelleri uçurdu ve birkaç galibiyet aldı. Makine mühendisliği eğitimi aldı, sertifikalı bir kaynakçı oldu ve küçük bir makine atölyesi işletti. Aynı zamanda, bir motosiklet işine sahip olup, işletmesini yaptı.

Barrett 6 yıl superbike ile yarıştı, WERA serisiyle Amerika genelinde 2. olarak bitirdi ve tüm bu sürede birkaç galibiyet aldı. Amerika’daki tüm büyük pistlerde yarıştı.

Flight Safety International’dan çok motorlu, aletli ve ticari kategorileri ile mezun oldu.

1999’da Pitts S1-C satın aldı ve onunla IAC yarışmasında uçtu.

Çeşitli uçaklar yaptı ve yeniledi.

Steen Aero Lab’da 4 yıl çalıştı ve Curtis Pitts’le birlikte mühendislik çalışmaları yaptı. Hava gösterilerinde uçtu ve Skybolt şirketiyle müşteri demo uçuşları yaptı.

Inverted.US’de akrobasi uçaklarını yeniden yapılandırmak, satış, yabancı ülkelere nakliye, test uçuşu ve akrobasi eğitimi verme konularında çalıştı.

Reno Hava Yarışları’nda yarışmak için sertifika aldı.

Side/Antalya Türkiye, AI Ain UAE, Puebla Mexico’da bazı uluslararası hava gösterilerinde uçtu.

Tarımsal Pilot oldu; Air-Tracktor 802’lere hızla ilerledi ve 6 yıl boyunca AG (Tarımsal Pilot) olarak uçtu.

Sonrasında, Barrett, orman yangınlarını söndüren ABD Ormancılık servisi için Air-Tracktor 802'ler ile yangın endüstrisine girdi (yangın önleyici ön karışım bırakmak)

Deniz uçağı kategorisini aldı ve Fire boss uçağı eğitimini ekledi (Bot üzerinde Air-Tractor olarak geçiyor). Başka yangın ekipmanlarının bulunmadığı uzak ve ücra yerlerde kullanılır. Suya iniş yaparlar, 800 galon alır ve yangına bırakırlar. Bunun eğitimi oldukça kapsamlıdır.

Barrett, bu yıl Fairbanks Alaska dışında çalışıyor olacak. Fire Boss uçağı, yapılmış en büyük tek motorlu ve 1600 beygir gücüne sahip uçaktır. Kalkış ağırlığı 16,000 pounddur.

Barrett, Sivrihisar Hava Gösterileri 2017’de muhteşem bir “Akrobasi Gösterisi” yapacak ve Türk izleyicileriyle bir kez daha buluşacak!